Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Świat

Johns Hopkins i czterech niewolników

Uniwersytet zbudowany na niewolnictwie

Johns Hopkins Johns Hopkins Bendann Brothers

Uniwersytet Johnsa Hopkinsa, JHU, zyskał światową rozpoznawalność i reputację za sprawą covidowych statystyk, które stworzył, powszechnie uznanych za punkt odniesienia. Na marginesie: autorem pomysłu był pracujący na uczelni chiński doktorant Ensheng Dong, którego zaniepokoiły informacje o nowej chorobie, napływające od znajomych z Wuhanu. Ale równolegle wyszły na jaw pewne bolesne fakty związane z postacią założyciela tej prestiżowej uczelni z Baltimore, rzeczonego Johnsa (pisanego z „s” na końcu imienia) Hopkinsa.

Polityka 46.2021 (3338) z dnia 08.11.2021; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 11
Oryginalny tytuł tekstu: "Johns Hopkins i czterech niewolników"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Katarzyna Nosowska dla „Polityki”: Jestem moim planem na życie

Dziś w stosunku do artystów jest coś chłodnego – mówi Katarzyna Nosowska, tegoroczna laureatka towarzyszącej Paszportom POLITYKI nagrody specjalnej Kreator Kultury.

Bartek Chaciński
20.01.2022