Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Świat

Zdjęty hidżab

W hidżabie jest wolność?

Kampania współfinansowana przez Unię Europejską wywołała duże kontrowersje. Kampania współfinansowana przez Unię Europejską wywołała duże kontrowersje. materiały prasowe

Hasło „W różnorodności jest piękno, a w hidżabie wolność” na długo zapamięta Rada Europy (organizacja stojąca na straży praworządności i praw człowieka). W angielskiej wersji – w ramach programu przeciwdziałania wykluczeniu i dyskryminacji – hasło to towarzyszyło kampanii w mediach społecznościowych. Jako ilustracja posłużyły autentyczne wizerunki młodych kobiet, na połowie ekranu z odkrytą głową, a na drugiej w stopniowo zakrywającym włosy hidżabie. W podtekście: można tak, można i tak.

Polityka 46.2021 (3338) z dnia 08.11.2021; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 11
Oryginalny tytuł tekstu: "Zdjęty hidżab"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Testy antygenowe i omikron. Jak poprawnie zrobić wymaz?

Testy antygenowe na koronawirusa mają tę zaletę, że są szybkie i można je zrobić samodzielnie, ale wiele wskazuje, że w dobie omikronu będzie trzeba zmienić sposób ich wykonywania. Większa skuteczność wykrywania infekcji jest szczególnie istotna w kontekście ostatniego komunikatu WHO.

Piotr Rzymski
12.01.2022