„Polityka”. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

SUBSKRYBUJ
Świat

Misza ma gest

GRUZJA: Kłopot z Saakaszwilim

Szpital więzienny w Tbilisi, Saakaszwili w drodze do celi. Szpital więzienny w Tbilisi, Saakaszwili w drodze do celi. TASS / Forum
Micheil Saakaszwili znów to zrobił – wrócił do Gruzji, trafił za kratki i zapowiada, że raczej umrze, niż się podda. Czy w tym politycznym szaleństwie jest metoda?
Micheil SaakaszwiliMaxym Marusenko/NurPhoto/Getty Images Micheil Saakaszwili

Były prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili, zwany pieszczotliwie Miszą, znowu narozrabiał. Wrócił do ojczyzny z ośmioletniego wygnania, a raczej ucieczki przed wyrokiem, i od razu – jak się można było spodziewać – trafił do więzienia. Można było się spodziewać również tego, że z miejsca stał się kłopotem dla władzy i powodem histerycznych manifestacji.

Saakaszwili powrócił – żeby było bardziej romantycznie – przygodowo i w swoim stylu: najprawdopodobniej nielegalnie, kryjąc się w ciężarówce z mlekiem na statku transportowym płynącym z Odessy do Batumi.

Polityka 47.2021 (3339) z dnia 16.11.2021; Świat; s. 47
Oryginalny tytuł tekstu: "Misza ma gest"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Wymarsz z religii

W szkołach średnich, w dużych miastach, uczestniczący w lekcjach religii to już mniejszość. Topniejąca z roku na rok.

Joanna Podgórska
01.12.2021