Rabaty na prenumeratę cyfrową Polityki

40% lub 50%

Subskrybuj
Świat

Kłopoty z Gretą

Szwedzi zaczynają mieć problem z Gretą Thunberg

Arogancka, wulgarna, pogardliwa? Greta Thunberg w siedzibie ONZ w Nowym Jorku. Arogancka, wulgarna, pogardliwa? Greta Thunberg w siedzibie ONZ w Nowym Jorku. Carlo Allegri/Reuters / Forum
Szwedzi zaczynają mieć problem z Gretą Thunberg, swoją najsłynniejszą rodaczką, która przestała już być dziewczynką.
Mała Greta na muralu w Bristolu. Była idolką, ale wyrosła.Jules Annan/Photoshot/EAST NEWS Mała Greta na muralu w Bristolu. Była idolką, ale wyrosła.

Podczas zakończonego właśnie szczytu klimatycznego w Glasgow światowe media zwyczajowo bardzo interesowały się Gretą. W doniesieniach na jej temat pojawił się jednak nowy, mniej przychylny ton. Czy dlatego, że nazwała COP26 eventem marketingowym, a o ostatnich 30 latach dyskusji na temat zmian klimatycznych powiedziała, że to wielkie „bla, bla, bla”. I nie szczędziła pogardliwych słów politykom. W sumie zawsze tak o nich mówiła. Dlaczego więc teraz zaczyna się jej zarzucać nadmierną arogancję?

Polityka 47.2021 (3339) z dnia 16.11.2021; Świat; s. 44
Oryginalny tytuł tekstu: "Kłopoty z Gretą"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Ludzie i style

Polityka przy stole. Symulator kampanii wyborczej i inne planszówki

Kogo znane na co dzień z ekranów i gazet polityczne spory nadal bardziej ekscytują, niż męczą, może sprawdzić swoich sił w ich wersji pudełkowej. Uwaga – wciągają jak prawdziwe.

Michał Klimko
25.11.2021