„Polityka”. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

SUBSKRYBUJ
Świat

Żegnaj „Kyiv Post”

„Kyiv Post” został zamknięty z dnia na dzień

Gazeta miała na pieńku z każdą kolejną ekipą prezydencką i rządową, doświadczała też rozmaitych nacisków cenzury. Gazeta miała na pieńku z każdą kolejną ekipą prezydencką i rządową, doświadczała też rozmaitych nacisków cenzury. Shutterstock

Spieszmy się cenić gazety, tak szybko odchodzą. Właśnie po 26 latach zniknął anglojęzyczny „Kyiv Post”, zawsze dobrze poinformowany i słynący z niezależnego dziennikarstwa, co tutaj zawsze było trudne. Jeśli szukało się wiarygodnych informacji i opinii na temat Ukrainy, KP był sprawdzonym źródłem. Został zamknięty z dnia na dzień, a całą pięćdziesiątkę dziennikarzy zwolniono w trybie natychmiastowym, o czym dowiedzieli się, przychodząc rano do pracy. Właściciel gazety, oligarcha z branży nieruchomości Adnan Kivan (wyceniany na 242 mln dol.

Polityka 47.2021 (3339) z dnia 16.11.2021; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 12
Oryginalny tytuł tekstu: "Żegnaj „Kyiv Post”"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Prof. Ewa Łętowska o sztuce godzenia się z nieuniknionym i przemijaniu

Prof. Ewa Łętowska o przemijaniu i przygotowaniach do śmierci. I o tym, co nas jeszcze w Polsce może czekać.

Violetta Krasnowska
08.12.2021