„Polityka”. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

SUBSKRYBUJ
Świat

Bananowa republika

Turcy kontra syryjscy uchodźcy

Żaden kraj na świecie w liczbach bezwzględnych nie ma tylu uchodźców, co Turcja. Żaden kraj na świecie w liczbach bezwzględnych nie ma tylu uchodźców, co Turcja. Piotr Apolinarski / Forum

Z tureckim urzędem do spraw imigracji nie ma żartów. Chce wysłać do domu co najmniej 45 Syryjczyków (sprawy kilkudziesięciu są w toku) po tym, jak policja zatrzymała ich pod zarzutem „wzniecania nienawiści” i „obrazy tureckiego narodu”. A poszło o banany – w połowie października w mediach społecznościowych pojawiło się nagranie ze stambulskiej ulicy, na którym młoda Syryjka dyskutuje z grupą miejscowych. Jeden z Turków zarzuca jej: „Żyjecie tu sobie wygodnie.

Polityka 47.2021 (3339) z dnia 16.11.2021; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 13
Oryginalny tytuł tekstu: "Bananowa republika"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Prof. Ewa Łętowska o sztuce godzenia się z nieuniknionym i przemijaniu

Prof. Ewa Łętowska o przemijaniu i przygotowaniach do śmierci. I o tym, co nas jeszcze w Polsce może czekać.

Violetta Krasnowska
08.12.2021