„Polityka”. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

SUBSKRYBUJ
Świat

Kanał nieporozumień

Napięcia w stosunkach francusko-brytyjskich

Boris Johnson Boris Johnson Hannah McKay/Reuters / Forum

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson spróbuje naprawić stosunki z Francją. Te oficjalne spadły do poziomu najniższego od dziesięcioleci, stąd pewna emfaza w roboczej nazwie przyszłej umowy, mającej być współczesną wersją entente cordiale. Pierwsze tzw. serdeczne porozumienie zawarto w 1904 r. po dekadach głównie sporów kolonialnych. Także teraz droga do ustalenia czegokolwiek jest daleka, a wydłużają ją obopólne pretensje.

Brytyjczycy mają za złe Francuzom, że nie powstrzymują migrantów – przede wszystkim obywateli Afganistanu, Iraku i Jemenu – płynących kanałem La Manche z kontynentu.

Polityka 48.2021 (3340) z dnia 23.11.2021; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 10
Oryginalny tytuł tekstu: "Kanał nieporozumień"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Agnieszka Graff i Elżbieta Korolczuk dla „Polityki”: Prawica nauczyła się grać w gender

Rozmowa z Agnieszką Graff i Elżbietą Korolczuk o kobietach, które na ulicach pokazują nowy feminizm, i mężczyznach zakażonych ultrakonserwatyzmem.

Katarzyna Czarnecka
01.12.2021