Piszemy o wszystkim, co ważne

Codziennie coś nowego. Bądź w centrum wydarzeń.

Subskrybuj
Świat

Łowcza

USA: Głośny proces Ghislaine Maxwell

Na jednym z nieznanych dotąd zdjęć pokazanych teraz w sądzie Ghislaine Maxwell masuje stopy Epsteina na pokładzie jego samolotu, zwanego Lolita Express. Na jednym z nieznanych dotąd zdjęć pokazanych teraz w sądzie Ghislaine Maxwell masuje stopy Epsteina na pokładzie jego samolotu, zwanego Lolita Express. US DOJ/MEGA/The Mega Agency / Forum
Była prawą ręką miliardera Jeffreya Epsteina – wabiła dla niego nieletnie dziewczyny i zapewniała mu uznanie na salonach. Nie był pierwszym potworem, któremu służyła.
Rysunek z sali rozpraw, gdzie według amerykańskiego prawa nie wolno robić zdjęć.Jane Rosenberg/Reuters/Forum Rysunek z sali rozpraw, gdzie według amerykańskiego prawa nie wolno robić zdjęć.

Z jej salonowych gestów i swobodnego zachowania można by sądzić, że to jeszcze jedno przyjęcie, które przyszło jej zorganizować. Na salę wchodzi z lekkim uśmiechem, odprężona. Na powitanie przytula swoich prawników, muskając się policzkami, gawędzą. Jej brat i siostra przysiadają się bliżej, by zamienić kilka zdań, zawsze po francusku. Ale dzieli ich szklane przepierzenie.

Bo to nie jest ogród willi w Palm Beach, tylko sala rozpraw nowojorskiego sądu. 59-letnia Ghislaine Maxwell, bywalczyni salonów, ma na sobie nie koktajlową sukienkę, lecz więzienny uniform.

Polityka 51.2021 (3343) z dnia 14.12.2021; Świat; s. 55
Oryginalny tytuł tekstu: "Łowcza"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Dołączam

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >