Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Świat

Sąd online

Depp vs. Heard: sąd online i medialne igrzyska. Co wynika z tej sprawy?

Amber Heard po ogłoszeniu wyroku w sądzie Fairfax w stanie Wirginia. Amber Heard po ogłoszeniu wyroku w sądzie Fairfax w stanie Wirginia. Rod Lamkey/Consolidated News Pictures / Getty Images
Być może zmęczenie pandemią i wojną w Ukrainie spowodowało, że uwagę świata przykuł hollywoodzki proces z przemocą domową w tle. A może po prostu każde stulecie musi mieć swoje medialne igrzyska?
Johnny Depp w swoim Lincolnie Navigatorze.Chris Kleponis/Consolidated News Pictures/Getty Images Johnny Depp w swoim Lincolnie Navigatorze.

Gdyby wybrać jedynie trzy najbardziej wymowne momenty tego procesu, pierwszy byłby następujący: Johnny Depp z okna swojego czarnego Lincolna Navigatora macha do wiwatujących fanów zebranych przed sądem w Fairfax, w stanie Wirginia. Jego samochód podjeżdża pod budynek, aktor wysiada, odwraca się do tych, którzy czekali tu na niego od wielu godzin, uśmiecha się i wchodzi do sądu. Kilkoro fanów aktora w tym samym czasie przy stanowiskach reporterskich opowiada, że wzięło cały przysługujący im w roku urlop, żeby o tym historycznym procesie opowiedzieć kiedyś swoim dzieciom.

Polityka 24.2022 (3367) z dnia 07.06.2022; Temat tygodnia; s. 22
Oryginalny tytuł tekstu: "Sąd online"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >