Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty w okazyjnej cenie!

Subskrybuj
Świat

Palec w gardło

Palec w gardło. Diana Spencer pierwsza głośno mówiła o depresji i bulimii

Diana Spencer stała się jedną z pierwszych osób publicznych głośno mówiących o swoich zaburzeniach odżywiania i o depresji. Diana Spencer stała się jedną z pierwszych osób publicznych głośno mówiących o swoich zaburzeniach odżywiania i o depresji. Reuters / Forum
Karol, syn zmarłej Elżbiety II, staje się na naszych oczach królem Karolem III. Zachwytom nie ma końca. 73-letni osierocony mężczyzna, który razem z obecnie panującą królową małżonką zniszczył życie jednej z najbardziej znanych kobiet w historii, wstępuje na tron Wielkiej Brytanii. Od śmierci Diany Spencer minęło właśnie 25 lat.
Diana Spencer w 1995 r.Nick Parfjonov/Wikipedia Diana Spencer w 1995 r.

Poznać można ją łatwo, ale trzeba się uważnie przyjrzeć. Mało kto chce ją widzieć. Kąciki ust bywają naderwane, wargi popękane, spierzchnięte. Ona często zmęczona, smutna, niewyspana. Skóra blednie, na twarzy widoczne są zasinienia. Palce czy paznokcie mogą być pokryte małymi ranami, a może często przykrywa je plasterkami, opatrunkami? To od ugryzień. Kiedy wkłada do gardła palec, prowokując wymioty, bywa, że przygryza nerwowo czy przez przypadek skórę. Nie lubi jeść w towarzystwie, ale otacza się jedzeniem, gromadzi zapasy, często poza kuchnią.

Polityka 39.2022 (3382) z dnia 20.09.2022; Ogląd i pogląd; s. 98
Oryginalny tytuł tekstu: "Palec w gardło"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >