Karta za spokój
Ustępstwo Tuska to niestety kapitulacja przed pisowską taktyką straszenia Unią.

Donald Tusk ogłosił, że Polska nie podpisze na razie europejskiej Karty Praw Podstawowych, choć przedtem był jej zwolennikiem.

Z tej pozornie nagłej wolty płyną dla niego same korzyści. Za jednym zamachem minimalizuje ryzyko odrzucenia w Sejmie traktatu reformującego Unię, schodzi z linii strzału nie tylko PiS, ale także Episkopatu, który w swej apolityczności nie omieszkał na dzień przed exposé wyrazić niechęci wobec Karty, w końcu wykonuje pojednawczy gest wobec prezydenta. A wszystko to bez szkody dla swego proeuropejskiego wizerunku.

Szkoda tylko, że ceną za ten jakże opłacalny manewr polityczny jest rezygnacja Polski z dokumentu afirmującego wartości zjednoczonej Europy, wśród nich prawa i swobody, które ucierpiały pod rządami braci Kaczyńskich i pilnie potrzebują umocnienia, jak choćby domniemanie niewinności, wolność słowa czy poszanowanie odmienności. Ustępstwo Tuska to niestety kapitulacja przed pisowską taktyką straszenia Unią i zbijania politycznych punktów na ignorancji obywateli.
 

 

Ważne w świecie

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną