Żyjmy Lepiej

Zawsze tam gdzie ty

Zwierzę w podróży

Niewskazane jest umieszczanie psa na przednim siedzeniu – poduszka powietrzna, która wybuchnie w czasie wypadku, nie jest dostosowana do gabarytów zwierzęcia i może wyrządzić mu poważną krzywdę. Niewskazane jest umieszczanie psa na przednim siedzeniu – poduszka powietrzna, która wybuchnie w czasie wypadku, nie jest dostosowana do gabarytów zwierzęcia i może wyrządzić mu poważną krzywdę. Getty Images
Spaniel na Kasprowym Wierchu? Kot nad jeziorem? Wyjazd z ulubieńcem może być obopólną przyjemnością. Trzeba się tylko odpowiednio do tego przygotować.

1. Jak przewieźć zwierzę?

Samochodem

Najłatwiej przyzwyczaić zwierzę do własnego auta. Gdy jest małe, wsadzamy je do środka i sprawdzamy, jak reaguje na odpalenie silnika, a później na krótką przejażdżkę. Jeśli się nie boi i nie denerwuje, można go zawieźć gdzieś dalej.

Choć w Prawie o ruchu drogowym nie uwzględniono warunków przewozu zwierząt, to zazwyczaj podróżuje ono na tylnym siedzeniu lub w bagażniku. Trzeba mu uniemożliwić swobodne poruszanie się w aucie, by nie dostało się pod pedały albo w stresie nie zaatakowało kierowcy.

Żyjmy lepiej „Nasze zwierzęta” (100167) z dnia 25.05.2020; Jak pies z kotem; s. 114
Oryginalny tytuł tekstu: "Zawsze tam gdzie ty"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Dołączam

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >