Mariusz Janicki poleca najnowszy numer POLITYKI
Przyzwyczailiśmy się, że największym zagrożeniem na drogach są pijani kierowcy. To niebezpieczeństwo naturalnie pozostaje, ale pojawiają się inne.
Okładka najnowszego wydania POLITYKI.
Polityka

Okładka najnowszego wydania POLITYKI.

Mariusz Janicki, zastępca redaktora naczelnego POLITYKI.
Michał Mutor/Agencja Gazeta

Mariusz Janicki, zastępca redaktora naczelnego POLITYKI.

Ludzie po narkotykach, z zaburzoną osobowością, niepanujący nad sobą, postrzegający rzeczywistość przez pryzmat własnych urojeń, słowem: szybcy, wściekli, naćpani. To prawdziwe tykające bomby, które można napotkać na swojej drodze każdego dnia. Życie przyniosło w ostatnich tygodniach wystarczająco wiele na to dowodów.

Temu problemowi poświęcamy nasz okładkowy tekst w najnowszej POLITYCE: co robić z takimi kierowcami? Jak zmienić sposób przyznawania praw jazdy, tak aby nie dopuścić do ruchu nieobliczalnych kierujących, jak powinna działać policja, aby ich wyłapywać? Na te pytania stara się odpowiedzieć Marcin Kołodziejczyk w artykule „Narkojazda”.

Ponadto o tym, dlaczego to Polacy mają odpowiadać za amerykańskie tortury, o boeingu i tupolewie, i ich zupełnie różnych katastrofach, o nowej pełnomocniczce rządu do spraw równości, o niegasnącym od dziesięcioleci sporze o Powstanie Warszawskie. I jeszcze o tym, jak ubierają się patrioci oraz dlaczego za długi budowlanych deweloperów wciąż muszą płacić ich klienci. Na deser – komiksy o hipisach i hipsterach.

Zachęcam do przeczytania całej najnowszej POLITYKI, idealnej lektury na gorące lato.

Mariusz Janicki
zastępca redaktora naczelnego

Ważne w kraju

W nowej POLITYCE

Zobacz pełny spis treści »

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj