Biały Dom przy Piątej Alei
Trump Tower
Seth Wenig/AP/EAST NEWS

Trump Tower

Spadek sprzedaży w luksusowych butikach w Trump Tower to nieoczekiwany efekt zwycięstwa Donalda Trumpa.

Po tym jak Donald Trump został wybrany na prezydenta, wybudowany przez niego w Nowym Jorku jeszcze w latach 80. 202-metrowy wieżowiec Trump Tower ma znowu swoje pięć minut. Luksusowy apartamentowiec, w którym swego czasu mieszkał Michael Jackson czy Bruce Willis, mieści się przy Piątej Alei, w samym sercu Manhattanu. Donald Trump ma tam swoje mieszkanie i biuro, z którego zawiadywał kampanią wyborczą, tam odbył się wieczór wyborczy, i tam też prezydent elekt wygłosił swoje pierwsze przemówienie. Dziś jeszcze częściej niż w przeszłości spotyka się w Trump Tower ważnych amerykańskich polityków, senatorów, znanych dziennikarzy i celebrytów. Wszystko to przyciąga gapiów i turystów, którzy chcą zobaczyć zarówno sam budynek, jak i kręcące się wokół osobistości.

Jednak od czasu kiedy Trump Tower stał się główną kwaterą Donalda Trumpa, budynek jest strzeżony 24 godziny na dobę, a wokół pojawiło się więcej bramek i zapór oraz policjanci z psami.

Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów z POLITYKI oraz wydań specjalnych otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj