Archiwum Polityki

Zemsta chirurga

W maju tego roku w gazecie „Nowy Wyszkowiak” ukazał się niecodzienny anons, przestrzegający przed korzystaniem z usług ambulatorium chirurgicznego przy tutejszym szpitalu, „ponieważ zatrudnieni lekarze nie posiadają kwalifikacji chirurgicznych, a jeden z nich jest nosicielem żółtaczki wszczepiennej wzw B”. Pod ostrzeżeniem podpisał się chirurg Marek Maciejewski, zwolniony z pracy przed rokiem.

Ciąg zdarzeń wokół szpitala powiatowego w Wyszkowie od początku prowadził do jednego: usunięcia ze stanowiska dyrektor Barbary Wyszyńskiej. Wymierzona w nią seria pocisków trafiła celnie, ale jak to bywa na linii frontu, niektóre rykoszetem boleśnie ugodziły też innych.

Zapach prochu po niedawnej bitwie między personelem szpitala a dyrekcją czuje się w Wyszkowie wszędzie. W holu szpitala, w którym pielęgniarki zakończyły właśnie trzydniową głodówkę. W dyżurkach, gdzie głośno komentowane są decyzje personalne byłej dyrektorki oraz śmiertelny zawał wieloletniej ordynator oddziału chirurgii, do którego rzekomo miała się przyczynić swoim władczym stylem rządzenia.

Polityka 25.2000 (2250) z dnia 17.06.2000; Społeczeństwo; s. 88
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >