Archiwum Polityki

Euroustawka

Kilka tysięcy kibiców z całej Europy przyjedzie do Polski w 2011 r. – rok przed mistrzostwami Europy w piłce nożnej. Podczas specjalnie dla nich zorganizowanych igrzysk będą rywalizować o tytuł najlepszej grupy. Kibice dostaną punkty m.in. za najlepszy okrzyk, pieśń, transparent, będą też grać w piłkę nożną. Najlepsza drużyna dostanie za darmo bilety na mecze Euro 2012. – Chcemy promować pozytywne postawy na stadionach. Dążymy do tego, żeby rodziny z dziećmi nie bały się tam chodzić – mówi senator PO Jan Rulewski, pomysłodawca projektu.

W igrzyskach mają wziąć udział grupy kibiców z tych państw, które zakwalifikują się do Euro 2012. Każdy kraj będzie mógł przysłać około 200-osobową drużynę.

Kulminacyjnym punktem igrzysk ma być mecz między drużynami złożonymi ze znanych piłkarzy europejskich. Dochód z meczu będzie przeznaczony dla ofiar tragicznych wydarzeń, m.in. ofiar agresji na stadionach i umówionych bójek, tak zwanych ustawek.

Nie wiadomo jeszcze, w jakich miastach odbędzie się impreza. Pod uwagę brane są m.in. Kraków i Poznań. Niewykluczone, że do imprezy przyłączy się też Ukraina.

Polityka 42.2009 (2727) z dnia 17.10.2009; Flesz. Ludzie i wydarzenia; s. 6
Reklama