O Polityce

Laur dla Edwina

Edwin Bendyk odznaczony w konkursie „Dziennikarze dla klimatu”

Edwin Bendyk Edwin Bendyk Tadeusz Późniak / Polityka

Z dumą informujemy, że Edwin Bendyk zdobył główną nagrodę w VI edycji konkursu „Dziennikarze dla klimatu”. Naszego redakcyjnego kolegę nagrodzono za artykuł „Dla nas tylko Ziemia” (POLITYKA 19).

Edwin Bendyk jest kierownikiem działu naukowego POLITYKI, dziennikarzem, publicystą i autorem kilku książek, w tym m.in. „Zatruta studnia. Rzecz o władzy i wolności” oraz „Bunt w sieci”. Prowadzi też popularny blog „Antymatrix II: z dziennika kogniwojażera” (antymatrix.blog.polityka.pl) i wykłada w Collegium Civitas, gdzie jest Szefem Centrum Badań nad Przyszłością. Jest także zastępcą redaktora naczelnego magazynu „Kultura i rozwój”, członkiem Polskiego PEN Clubu, European Council on Foreign Relations i zarządu fundacji im. Batorego.

Organizowany przez Deutsche Bundesstiftung Umwelt (DBU), Ambasadę Niemiec oraz Klub Publicystów Ochrony Środowiska EKOS konkurs wspiera i popularyzuje problematykę ochrony klimatu. Wyróżnia dziennikarzy zaangażowanych w tematykę klimatu. Bo rzetelne dziennikarstwo – jak podczas uroczystości wręczenia nagród mówił dr Ulrich Witte, szef działu Edukacji Ekologicznej DBU – ma ogromną rolę do spełnienia, szczególnie w czasach fake newsów i dezinformacji.

Drugie miejsce w konkursie zajął Paweł Strawiński – za tekst „Coraz gorszy klimat” („Forbes”), trzecie – Karolina Baca-Pogorzelska, autorka artykułu „Odnowić to, co nieodnawialne” („Dziennik Gazeta Prawna”). Nagrody wręczono 15 listopada w Zamku Królewskim w Warszawie.

Polityka 47.2018 (3187) z dnia 20.11.2018; Do i od Redakcji; s. 98
Oryginalny tytuł tekstu: "Laur dla Edwina"
Reklama