O Polityce

„Salon” – nowy magazyn „Polityki” już w sprzedaży

Polityka
Obszerne reportaże, publicystyka, felietony i wywiady – drążące sens projektowania, wyjaśniające motywacje i zamierzenia architektów, wizje artystów, opisujące historie i emocje związane z powstawaniem domu i budynków użyteczności publicznej – odróżnią „Salon” od pism o podobnej tematyce.

Zamów „Salon” w naszym sklepie internetowym!

Hasłem przewodnim tego wydania „Salonu” jest rewitalizacja budynków historycznych pod kątem współczesnych potrzeb. W polskich miastach, których tkanka historyczna została mocno uszczuplona, ocalenie i odnowa zabytkowych obiektów są szczególnie ważne. Tym wydaniem chcemy promować najlepsze inicjatywy (samorządów, deweloperów oraz prywatnych inwestorów) rewitalizacji autentycznych, historycznych budynków, które są ważnym łącznikiem między pokoleniami.

Okładka nowego magazynuPOLITYKA/PolitykaOkładka nowego magazynu

„Salon” publikuje teksty autorów specjalizujących się od lat w tematyce architektury wnętrz, designu i sztuki, m.in. Piotra Sarzyńskiego z „Polityki”, Joanny Dobkowskiej-Kubackiej, Katarzyny Rzehak i Małgorzaty Tomczyk, która jest autorką koncepcji „Salonu” i redaktor prowadzącą. Swoje felietony zamieszczają Agata Tuszyńska i Grzegorz Piątek.

Piotr Sarzyński, dziennikarz „Polityki”, przygotował przegląd udanych rewitalizacji w polskich miastach, a architekt Robert Konieczny (laureat niezliczonych prestiżowych nagród architektonicznych, w tym Nagrody Architektonicznej POLITYKI) oprowadza Czytelników szlakiem świetnie zrewitalizowanej gdyńskiej moderny.

Prezentujemy także rodzinny dwór i park w Dańkowie na Mazowszu, które rzeźbiarz Xawery Wolski przywrócił do świetności, stwarzając tam miejsce spotkań dla artystów z całego świata. Pokazujemy wzorcową wręcz odbudowę i przywrócenie do świetności przedwojennej willi na warszawskim Żoliborzu. Ta majestatyczna rezydencja jest także domową galerią sztuki.

Spis treściPOLITYKA/PolitykaSpis treści

Przedstawiamy spektakularne przykłady rewitalizacji ze świata: prof. Spartaco Paris z Uniwersytetu Rzymskiego La Sapienza opowiada o tradycjach łączenia nowego ze starym na przykładzie włoskich zabytków. Pokazujemy intrygującą przemianę wnętrz weneckiego domu. Loft w zabytkowej kamienicy w Kijowie jest dowodem na to, jak w udany sposób łączyć industrialny sznyt z XIX-wiecznymi wnętrzami.

Z okazji 100-lecia powstania Bauhausu opowiadamy o jego fenomenie trendotwórczym, o sile inspiracji także dla najmłodszych twórców wychowanych na Facebooku i Instagramie.

W numerzePOLITYKA/PolitykaW numerze

W tym numerze „Salonu” Czytelnicy znajdą też przewodnik po najlepszych showroomach wnętrzarskich oraz przegląd najciekawszych premier i zjawisk w projektowaniu.

„Salon” – wydanie specjalne „Polityki” – w sprzedaży od 24 kwietnia. Magazyn kosztuje 14,99 zł i ma 116 stron objętości. Pismo jest dostępne w dobrych punktach sprzedaży prasy i w naszym sklepie internetowym.

Reklama
Reklama