Po okresie szału na polski dizajn z lat 60. przyszedł czas na eklektyzm, łączenie stylów oraz ironię. A także na „zwyczajne mieszkanie”.
Tegoroczną Nagrodę „Salonu” za architekturę wnętrz w budynkach użyteczności publicznej otrzymał łódzki Grand Hotel.
W tym roku do Grand Prix nominowane zostały trzy realizacje, a zwycięzcę poznamy w czerwcu na wspólnej gali obu konkursów.
Życie w Portugalii, sarmacka miłość do dywanów, nowoczesna architektura Lublina i finaliści nagrody magazynu „Salon” za najlepsze wnętrza 2023. Numer w sprzedaży już od 28 lutego.
Elegancka asceza, turystyka kulturalna, polskie artystki a tradycja, rezydencje artystyczne. Nowy numer jest już w sprzedaży od 29 listopada.
We wzornictwie wraca tęsknota za kolorem, szaleństwem form, posiadaniem czegoś „jedynego w swoim rodzaju”.
Rozmowa z dr Agatą Szydłowską, badaczką związków wzornictwa z polityką i historią, o tym, czego dzisiaj można dowiedzieć się o Polakach, przyglądając się mieszkaniom, meblom i wazonom z PRL.
„Sztuka to jest pewien sposób na życie i pewien sposób na wyjaśnianie sobie życia. (...) Pomaga znaleźć trop wymykającej się nam nadziei” – mówił Jerzy Nowosielski.
Skąd się wzięły kuchnie w zabudowie i co to nam mówi o zmieniającej się roli kobiet.
Drżyj, projektancie wzornictwa, gdy architekt bierze się za meble! Już Le Corbusier mówił, że w fotelu najważniejsza jest konstrukcja, a dom to maszyna do mieszkania.