O Polityce

Powrót oligarchów

Po lekturze artykułu „Powrót oligarchów”

Polityka

Z przyjemnością intelektualną, ale z ciężkim sercem przeczytałam artykuł Ziemowita Szczerka „Powrót oligarchów”, zamieszczony w ostatnim numerze POLITYKI. Autor doskonale uchwycił powtórkę z historii... wczesnego średniowiecza. To zatoczenie koła mogło się zdarzyć szczególnie u nas (Europa Środkowo-Wschodnia), bo nasze społeczeństwa nie miały dość czasu, by rzetelnie przejść wszystkie następujące po sobie etapy demokratyzacji życia, dojrzeć, zrozumieć procesy społeczne (z opowieści rodzinnych pamiętam, że o relacjach panujących na polskiej wsi przed II wojną światową mówiono, iż były to de facto stosunki feudalno-pańszczyźniane).

Polityka 24.2019 (3214) z dnia 11.06.2019; Do i od Redakcji; s. 98
Oryginalny tytuł tekstu: "Powrót oligarchów"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.