O Polityce

„Salon” – drugie wydanie magazynu „Polityki” od 2 października

Drugie wydanie SALONU już 2 października Drugie wydanie SALONU już 2 października Polityka
Ten numer poświęcony jest naturze i ekologii – piszemy o ogrodach, zielonej architekturze, rolnictwie miejskim, designie organicznym i ekomateriałach wykorzystywanych w budownictwie i wzornictwie.
W NUMERZEPolityka W NUMERZE

Obszerne reportaże, publicystyka, felietony i wywiady – drążące sens projektowania, wyjaśniające motywacje i zamierzenia architektów, wizje artystów, opisujące historie i emocje związane z powstawaniem domu i budynków użyteczności publicznej – odróżniają „SALON” od pism o podobnej tematyce, obecnych na polskim rynku.

„Salon” publikuje teksty autorów specjalizujących się od lat w tematyce architektury wnętrz, designu i sztuki: m.in.: Piotra Sarzyńskiego i Martyny Bundy z „Polityki”, Joanny Dobkowskiej-Kubackiej, Katarzyny Rzehak i Małgorzaty Tomczyk, która jest autorką koncepcji „Salonu” i redaktor prowadzącą. Swoje felietony zamieszczają Agata Tuszyńska, Grzegorz Piątek.

Najnowszy numer „Salonu” poświęcony jest naturze i ekologii – piszemy o zielonej architekturze, rolnictwie miejskim, designie organicznym i ekomateriałach wykorzystywanych w budownictwie i wzornictwie. Tak jak w poprzednim numerze inspirujemy pokazując najlepsze projekty domów i ogrodów, zrealizowane z wykorzystaniem innowacyjnych technologii, zrównoważonych materiałów i proekologicznych rozwiązań (m.in. dom w lesie pary architektów Marcina i Katarzyny Rubików; dom w angielskim ogrodzie, zaprojektowany przez Piotra i Dorotę Szaroszyków oraz zrewitalizowaną przez brytyjskiego architekta Iana Hamiltona ponad 100-letnią podwarszawską willę). Rozmawiamy z uznanymi architektami: ze Stefano Boeri, twórcą zielonych wieżowców na kształt lasów w Mediolanie oraz Robertem Koniecznym o innowacyjnych i zielonych Katowicach. Zachęcamy do ekologicznych nowinek oraz lektury najciekawszych książek poświęconych ekologii i życiu zgodnie z naturą.

„Salon” – 140 stron o architekturze, wzornictwie i stylu życia – będzie w sprzedaży od 2 października w cenie 14,99 zł. Pismo będzie dostępne w dobrych punktach sprzedaży prasy i w sklepie internetowym sklep.polityka.pl

Reklama
Reklama