Czy ktoś widział rzekę pozywającą firmę, która zatruwa jej wody? Walka o środowisko właśnie wchodzi w nową fazę.
Australia planuje budowę pierwszego betonowego pasa startowego na Antarktydzie. W tle są katastrofa klimatyczna i geopolityka.
Jak upiec dwie pieczenie przy jednym ogniu: uratować bogactwo przyrodnicze i klimat? Naukowcy opracowują plan, gdyż działać trzeba szybko, bo wkrótce niewiele zostanie do uratowania.
Odchodzący prezydent przyjmuje oferty na koncesje wiertnicze na obszarach chronionych. Jest szansa, że sprzeda je tuż przed 20 stycznia, kiedy władzę przejmie Joe Biden.
Zmiany klimatu i zanieczyszczenie środowiska sprawiają, że coraz więcej firm wprowadza rozwiązania, które ograniczają emisję gazów cieplarnianych oraz promują zeroemisyjność. Wiele firm stawia też na współpracę, aby ich działania były skuteczniejsze.
Problem zmian klimatycznych potrafi budzić w Polsce emocje, co pokazuje agresja wobec działaczy Młodzieżowego Strajku Klimatycznego. Co na ten temat wiedzą kandydaci?
Blisko 150 rozwiązań, w tym propozycje poprawek do konstytucji, to efekt dziewięciu miesięcy prac Panelu obywatelskiego w sprawie klimatu. Francuzi eksperymentują z demokracją, by ją dostosować do nowych wyzwań.
Ta nerwica to nigdy nieopuszczający nas niepokój, że nasze życie wpływa na świat – mówi Stanisław Łubieński, autor „Książki o śmieciach”.
Wraz z odmrażaniem kraju wchodzimy w fazę wielkiego odkażania. Jedną z bardziej obiecujących technologii jest ozonowanie. To znaczy mogłoby być, gdyby pewnego patentu nie spowił ostry cień mgły.
Gaja czy Medea – która grecka bogini lepiej symbolizuje dzisiejszy świat pogrążony w wielu kryzysach?