W filmie „Nie patrz w górę” DiCaprio i Lawrence świetnie oddali stan ducha, który często obserwuję u ludzi mówiących dziś o zrównoważonym budownictwie – mówi architekt Marcin Mateusz Kołakowski.
Producenci odkryli najlepsze hasło reklamowe czasów globalnego ocieplenia: informują, że oni też walczą z kryzysem klimatycznym. Jedni robią to naprawdę, inni na niby i trudno się zorientować, kto ściemnia, a kto nie.
Oto książka, która w środowiskach aktywistów ekologicznych wywołała ostatnio zażartą wojnę domową.
Budują earthshipy – pasywne domy z odpadów, bo liczy się recykling i jak najmniejszy ślad węglowy. Według nich to przyszłość. Ale prawo budowlane za nimi nie nadąża.
Po każdych gwałtownych ulewach Polska zaczyna cuchnąć; wybijają szamba, z których ciągle korzysta około 7 mln osób. W Polsce coraz więcej ścieków wylewanych jest w ziemię i do wody.
Dwa miesiące temu przedstawiciele Młodzieżowego Strajku Klimatycznego spotkali się z Czarnkiem, by dyskutować o reformie podstawy programowej. MEiN właśnie zobowiązał się działać na tym polu wspólnie z organizacjami młodzieżowymi.
Rozmowa z Pawłem Nowakiem, prezesem firmy Goodvalley, starającej się pogodzić produkcję mięsa z dbałością o klimat i komfort zwierząt.
Autorzy dokumentu wykazali się nieskrępowaną fantazją. Ale konkretów brak, a zwłaszcza odpowiedzi na pytanie, jaka będzie cena tego ambitnego programu wyborczego. Bo strategią rozwoju Polski Ład na pewno nie jest.
Po 35 latach zabiegania o utworzenie Turnickiego Parku Narodowego ekolodzy stracili cierpliwość i blokują wjazd do lasu, utrudniając wycinki. Chcą protestować do skutku.
Brytyjski wywiad zagraniczny ogłosił, że jego agenci będą sprawdzać, jak poszczególne kraje wywiązują się z cięć emisji CO2. Po co?