O Polityce

Sposób na czyste powietrze

Debata o czystym powietrzu w Krakowie

Podczas debaty doświadczenia Krakowa zostaną skonfrontowane z perspektywą Warszawy i Sopotu. Podczas debaty doświadczenia Krakowa zostaną skonfrontowane z perspektywą Warszawy i Sopotu. Beata Zawrzel / Reporter
Zanieczyszczenie powietrza nie jest nowym problemem polskich miast, w ostatnich latach temat ten wywołuje jednak coraz większe zainteresowanie opinii publicznej. Hasło „smog” trafia na czołówki gazet i do głównych wiadomości mediów elektronicznych.
Polityka

Kwestia jakości powietrza mobilizuje zarówno aktywistów ekologicznych, przedstawicieli społeczeństwa obywatelskiego, jak i władze samorządowe. W efekcie podejmowane są konkretne działania: kolejne regiony przyjmują uchwały antysmogowe, miasta wdrażają własną, często bardzo odważną, politykę ochrony jakości powietrza – Kraków jest tu najlepszym przykładem.

I właśnie przejście do konkretów odsłania prawdziwą złożoność wyzwania – pozornie prosty problem, który teoretycznie można wyeliminować, usuwając źródła emisji szkodliwych związków chemicznych, okazuje się skomplikowanym procesem społecznym, w którym ujawniają się problemy ubóstwa energetycznego, świadomości ekologicznej, zdrowotnej, stylów życia.

Polityka 40.2019 (3230) z dnia 01.10.2019; Do i od Redakcji; s. 98
Oryginalny tytuł tekstu: "Sposób na czyste powietrze"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.