O Polityce

„Salon. Inwestycje w nieruchomości”. Nowy numer!

Jak mądrze inwestować w nieruchomości? Jak przy świątecznym stole celebrować bliskość? Jak patrzeć w przyszłość, pamiętając o przeszłości? O tym w nowym wydaniu „Salonu”.

Nowy numer SALONU od 9 grudnia w kioskach.PolitykaNowy numer SALONU od 9 grudnia w kioskach.

W świętach najpiękniejsze są przygotowania.

Wszyscy oczekujemy wtedy zaspokojenia głodu obecności bliskich osób, ale też ciszy i refleksji. Gdy rzeczywistość pozbawia nas poczucia bezpieczeństwa, to właśnie święta stają się symbolem nadprzyrodzonego ładu. Ze wzruszeniem wracamy do zwyczajów pamiętanych z dzieciństwa. Przyrządzamy potrawy smakowane raz w roku i tradycyjnie nakrywamy do stołu.

„Stół jest bardzo ważny – jako miejsce rozmowy – zwłaszcza teraz, gdy wśród ludzi jest tak dużo gniewu i nienawiści. PRZY STOLE NIE NOSIMY MASEK, NIE ZAKRYWAMY TWARZY, TO BEZPIECZNE MIEJSCE” – mówi jeden z naszych rozmówców.

Inny, autor niezwykłych instalacji architektoniczno-artystycznych, odtwarzający całe miasta, które zniknęły po seryjnych trzęsieniach ziemi, przypomina, że w najbardziej niepewnych czasach człowiek zwracał się ku sztukom pięknym i twórczości. Tak można odwrócić myśli od tu i teraz. Powiązać przeszłość z przyszłością.

Z okazji nadchodzących świąt życzmy sobie chwil szczególnych, poza i ponad zwykłym czasem. Żeby niebo spotkało się z ziemią, a nowy rok przyniósł same dobre zmiany. Jest nadzieja!

Małgorzata Tomczyk
Redaktor Prowadząca

„Salon”. Wybrane tematy tego numeru

  • Istnienie nieobecnego. Bazylika w Siponto odtworzona jako instalacja z drucianej siatki przez włoskiego artystę Edoardo Tresoldiego.
  • Dotknąć historii. Świdermajer – styl inspirowany budownictwem alpejskich schronisk oraz rosyjskimi daczami na linii otwockiej.
  • Sztuka stołu. Rok 2020 zmusza do zmiany przyzwyczajeń. Czy stworzymy też nowe wzory świętowania?
  • Życie w architekturze. O inwestycjach na terenach trudnych, odwadze deweloperów, roli inwestora-kuratora i robieniu dobrego adresu.
  • Okna jak obrazy. Prezentujemy piękne domy otwarte na widoki z zewnątrz.
  • Jak komfortowo urządzić małą łazienkę. Doradza niemiecki projektant Christian Sieger.

„Salon. Inwestycje w nieruchomości” – 140 stron o architekturze, wzornictwie i stylu życia – w sprzedaży od 9 grudnia w cenie 14,99 zł. Pismo dostępne w dobrych punktach sprzedaży prasy i w sklepie internetowym sklep.polityka.pl, gdzie do kupienia są także cztery poprzednie numery. Dostęp do wersji elektronicznej magazynu jest możliwy w prenumeracie cyfrowej.

'Salon. Inwestycje w nieruchomości'.Polityka"Salon. Inwestycje w nieruchomości".

O magazynie „Salon”

Obszerne reportaże, publicystyka, felietony i wywiady – drążące sens projektowania, wyjaśniające motywacje i zamierzenia architektów, wizje artystów, opisujące historie i emocje związane z powstawaniem domu i budynków użyteczności publicznej – odróżniają „Salon” od pism o podobnej tematyce. Publikuje teksty autorów specjalizujących się od lat w tematyce architektury wnętrz, designu i sztuki, m.in. Piotra Sarzyńskiego z „Polityki”, Joanny Dobkowskiej-Kubackiej, Katarzyny Rzehak i Małgorzaty Tomczyk, która jest autorką koncepcji „Salonu” i redaktorką prowadzącą. Felietony zamieszczają tu m.in. Agata Tuszyńska i Grzegorz Piątek.

Zapraszamy na nasz fanpage na Facebooku.

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.
Reklama