O Polityce

Dom na południu Europy za 1 euro? Nowe wydanie „Salonu”

Siódme wydanie magazynu Siódme wydanie magazynu "Salon" już od 30 czerwca. Polityka
To wydanie „Salonu” poświęcone jest wzornictwu rodem z południa Europy oraz inwestycjom w nieruchomości w tym zakątku świata. Już 30 czerwca w sprzedaży.

W numerze na wakacje obieramy kierunek – południe Europy. Zainspirowały nas przede wszystkim Włochy, gdzie można podziwiać 70 proc. światowego dziedzictwa artystycznego. W ostatnich dekadach przeżyliśmy w Polsce mocną fascynację włoskim wzornictwem, jego artyzmem i ponadczasową elegancją. Jednak swoboda, z jaką Włosi urządzają swoje domy, jest czymś zupełnie innym niż aranżacja wnętrz meblami ich marek pod dyktando zdjęć z katalogów. Często oznacza nonszalanckie, lecz czułe eksponowanie niedoskonałości – nierównego cotto na posadzkach czy nie do końca odkrytych spod warstw tynku fresków z minionych epok. W ten sposób chroni się klimat miejsc z długą historią.

Przykłady ciekawych renowacji starych domów zgromadziliśmy w tym numerze. Do wyboru: masseria, baglio, casa rustica, palazzo. Ich dumni właściciele i projektanci podpowiadają, jak „podejść do ruiny”. Temat jest podwójnie na czasie, bo odkąd wybuchła pandemia, coraz więcej Polaków zgłasza się do biur nieruchomości z zamiarem inwestycji na południu Europy. Szukamy alternatywy dla swojego domu w Polsce, często z myślą o pogodniejszej emeryturze albo w celach inwestycyjnych. Atmosferę podgrzewa program sprzedaży domów za 1 euro, inicjowany przez władze gmin, które zmagają się z problemami wyludnienia miasteczek i starzejącego się społeczeństwa.
Czy warto nabyć dom za 1 euro i z jakimi zobowiązaniami się to wiąże – tę sprawę zbadała dla nas Agnieszka Różycka, dziennikarka od kilku lat mieszkająca w Italii.

Pięknych szlaków na wakacje Wam życzymy, inspirujących odkryć i odbudowy własnych planów i marzeń!

Małgorzata Tomczyk
Redaktor Prowadząca

W numerze m.in.: 'strandbeest', intrygujące plażowe konstrukcje.PolitykaW numerze m.in.: "strandbeest", intrygujące plażowe konstrukcje.

W najnowszym numerze „Salonu”:

• DOMY ZA 1 EURO – fakty i mity – piszemy o tym, gdzie i jak kupić nieruchomość bezpiecznie; jak uniknąć pułapek prawnych i podatkowych; z jakimi wydatkami należy się liczyć, ile przeznaczyć na remont, w jaki sposób odnowić. Przedstawiamy historie ludzi, którzy zainwestowali w zabytkowe obiekty do renowacji w różnych regionach Włoch.
• DESIGN Z TEMPERAMENTEM – coś klasycznego i współczesnego jednocześnie, na długo lub wręcz na zawsze. Komfortowe i najlepszej jakości, łatwe w użytkowaniu.
Jak Polacy rozumieją design autorstwa włoskich i hiszpańskich projektantów. Jak naśladujemy wzorce i twórczo je rozwijamy. Czy lubimy się urządzać w stylu śródziemnomorskim.
Ciekawe spostrzeżenia międzynarodowych ekspertów ze świata architektury i biznesu w debacie „Między tradycją a innowacją. Inspiracje z Południa”.
• SZTUKA PRZETRWANIA RODZINNEJ MANUFAKTURY – na przykładzie tkalni z Toskanii, którą prowadzi już 9. pokolenie w jednej rodzinie. Zmienne strategie i te same od stuleci wartości. Kryzysy przekute w sukces. Fascynująca opowieść o mocy rodzinnych więzi w biznesie i umiejętności szybkiego reagowania na zmiany.

A ponadto wiele praktycznych tematów, m.in. o chłodzeniu domu – jak w dobie zmian klimatycznych radzić sobie z nadmiernym nagrzewaniem się wnętrz, oraz przegląd najnowszych rozwiązań prysznicowych, oszczędzających wodę i energię, a zapewniających komfort w kąpieli i wielozmysłowe doznania.

„Salon. ODNAWIAMY PALAZZO W ITALII” – 140 stron o architekturze, wzornictwie i stylu życia – w sprzedaży od 30 czerwca w cenie 14,99 zł. Pismo dostępne w dobrych punktach sprzedaży prasy i w sklepie internetowym sklep.polityka.pl, gdzie do kupienia jest także sześć poprzednich numerów. Dostęp do wersji elektronicznej magazynu jest możliwy w prenumeracie cyfrowej „Polityki”.

W numerze m.in.: meble i dodatki z rafii i ratanu.PolitykaW numerze m.in.: meble i dodatki z rafii i ratanu.
W numerze m.in.: modernizacja ufortyfikowanego gospodarstwa na Sycylii.PolitykaW numerze m.in.: modernizacja ufortyfikowanego gospodarstwa na Sycylii.

O magazynie „Salon”

Obszerne reportaże, publicystyka, felietony i wywiady – drążące sens projektowania, wyjaśniające motywacje i zamierzenia architektów, wizje artystów, opisujące historie i emocje związane z powstawaniem domu i budynków użyteczności publicznej – odróżniają „Salon” od pism o podobnej tematyce. Publikuje teksty autorów specjalizujących się od lat w tematyce architektury wnętrz, designu i sztuki, m.in. Piotra Sarzyńskiego z „Polityki”, Joanny Dobkowskiej-Kubackiej, Katarzyny Rzehak i Małgorzaty Tomczyk, która jest autorką koncepcji „Salonu” i redaktorką prowadzącą. Felietony zamieszczają tu m.in. Agata Tuszyńska i Grzegorz Piątek.

Zapraszamy na nasz fanpage na Facebooku.

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.
Reklama