O Polityce

Nominacje dla Joanny Solskiej i Pawła Reszki

Joanna Solska i Paweł Reszka Joanna Solska i Paweł Reszka Leszek Zych,Tomasz Adamowicz / Polityka
Miło nam poinformować, że spośród 12 materiałów dziennikarskich nominowanych do tegorocznej Nagrody Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego dwa są autorstwa dziennikarzy POLITYKI.

Joannę Solską nominowano „za cykl artykułów wyjaśniających meandry polskiej gospodarki” – w tym szczególnie za tekst „Psucie krwi” (POLITYKA 10) o tym, czy zbudujemy fabrykę przerabiającą osocze. Z kolei naszego reportera i zarazem korespondenta wojennego Pawła Reszkę nominowano za cykl reportaży z Ukrainy – a szczególnie za reportaż „Śmierć i Margarita” (POLITYKA 17).

Nagroda Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego jest jedną z najbardziej prestiżowych nagród dziennikarskich w Polsce. Przyznawana jest autorom, którzy „łamią stereotypy, wykraczają poza schematy i zaglądają za kulisy otaczającej nas rzeczywistości. Jej celem jest uhonorowanie dziennikarzy za odwagę w docieraniu do prawdy i odkrywanie tego, co wcześniej było ukryte lub niedopowiedziane”. Tegorocznych laureatów poznamy podczas uroczystej gali 16 listopada.

Polityka 44.2022 (3387) z dnia 25.10.2022; Do i od redakcji; s. 91
Reklama
Reklama