Kultura na weekend

Kultura na weekend. Odc. 175

Inside Seaside: festiwal nad morzem, ale pod dachem

11 i 12 listopada w Gdańsku startuje zupełnie nowa impreza: dwudniowy festiwal w zamkniętej przestrzeni AmberExpo. Co to za pomysł? Co się tam wydarzy?

Inside Seaside to plan na imprezę o bardzo różnorodnym programie: od Nothing But Thieves, Shame i Sleaford Mods, przez Girl In Red, Kaśkę Sochacką i Brodkę, aż po Nilsa Frahma, Ezra Collective i Leszka Możdżera. Legendarna trójmiejska grupa Kury zagra materiał ze swojej wydanej 25 lat temu płyty „P.O.L.O.V.I.R.U.S” – w nowym składzie: do Tymona Tymańskiego i Piotra Pawlaka dołączą Szymon Burnos i Jacek Prościński. Wszystko to w przestrzeniach gdańskiego AmberExpo, specjalnie do tego celu zaadaptowanych z udziałem inżyniera dźwięku. Zmieszczą się tu trzy sceny, spotkania, projekcje i targi winyli, które – raz zakupione – będzie sobie można wysłać do domu pocztą kurierską.

Udaliśmy się do Gdańska i miasto bardzo otwarcie nas przyjęło z tą koncepcją, bo to wydłuża sezon, wpisuje się w świetną miejscową tradycję związaną z muzyką. A drugim naturalnym partnerem było Radio 357. Nasze Męskie Granie związane jest mocno z osobą Piotra Stelmacha, a tutaj mamy całą redakcję 357, dlatego jest to festiwal nie tylko muzyczny, ale wieloobszarowy – mówi Arkadiusz Stolarski z agencji LIVE, która ma na koncie właśnie m.in. Męskie Granie. Rozmawiamy także z Piotrem Pawlakiem, który opowiada o reedycji albumu „P.O.L.O.V.I.R.U.S”, która weszła po latach na szczyt krajowej listy bestsellerów, ale też o graniu starej muzyki w nowym składzie. Czy gościnnie wystąpi Leszek Możdżer? I co zagra? Jakie wspólne doświadczenia – sięgające lat 90. – mają na koncie obaj nasi goście? Rozmowę prowadzi Bartek Chaciński.

***

Cieszymy się, że słuchasz naszych podkastów. Powstają one również dzięki wsparciu naszych cyfrowych prenumeratorów. Aby w pełni skorzystać z możliwości słuchania i czytania tekstów naszych autorów z bieżących i archiwalnych numerów „Polityki” i wydań specjalnych, dołącz do grona prenumeratorów Polityka.pl.

Inside Seaside/FacebookInside Seaside

Więcej na ten temat
Reklama
Reklama