Hallyu, czyli popkulturowa południowokoreańska fala, zalewa świat. A Polska czeka właśnie na swój pierwszy festiwal k-popowy.
O nowych wyzwaniach i urokach awangardy opowiadają członkowie jednego z najciekawszych polskich zespołów młodszego pokolenia, Spółdzielni Muzycznej.
Melodie to wieczni migranci. Przechodzą przez granice. Zmieniają tożsamości.
Keith Richards obiecywał nową płytę The Rolling Stones, zespół obietnicę zrealizował – zmiany są kosmetyczne, nastroje niezłe, album zapowiada singiel „Angry”, który nie odkrywa Ameryki, ale fani nie będą się gniewać.
Można się przekonać, jak całkiem dzisiejsza tematyka piosenek wyraża się w muzycznym entourage’u sprzed lat.
O muzyce trailerów filmowych, o sztucznej inteligencji w sztuce i problemie z ironią u pokolenia wychowanego w internecie rozmawiamy z kompozytorem i producentem julkiem ploskim.
Występy artystów naśladujących wyglądem i repertuarem wielkie gwiazdy muzyki stają się w Polsce coraz popularniejsze. Mają już swój festiwal, a głównym sprzymierzeńcem zjawiska została telewizja.
Hip-hop, dziś światowy fenomen, powstał 50 lat temu podczas niepozornej imprezy. A pięć lat później w ciągu jednej letniej nocy stał się zjawiskiem masowym.
W wieku 56 lat zmarła Sinéad O’Connor. Wrażliwa i delikatna w muzyce, ale twarda w wyrażaniu poglądów, które ostatnio świat trochę lepiej zrozumiał.
Wakacyjne przeboje już dawno przestały łączyć Polaków. Teraz każdy ma swoje.