Polityka o historii

Polityka o historii. Odc. 14

Kto wymyślił getta? 80. rocznica powstania w getcie warszawskim

Czy Hannah Arendt miała rację, krytykując Judenraty? O gettach w okupowanej Polsce z prof. Janem Grabowskim rozmawia Marcin Zaremba.

Rozmowa Marcina Zaremby z prof. Janem Grabowskim o Zagładzie, m.in. o tradycji gettoizacji, pierwszym getcie stworzonym przez Niemców na terenach polskich i o tym, jak system gett się stopniowo rozrastał. Do czego getta służyły nazistom?

„Pomocnik Historyczny POLITYKI Opór i Zagłada. 1943. Powstanie w getcie warszawskim” dostępny jest w dobrych punktach sprzedaży prasy. Wydanie specjalne liczy 124 strony, cena: 29,99 zł. Można je będzie kupić także na sklep.polityka.pl.

Cieszymy się, że słuchasz naszych podcastów. Powstają one również dzięki wsparciu naszych cyfrowych prenumeratorów. Aby w pełni skorzystać z możliwości słuchania i czytania tekstów naszych autorów z bieżących i archiwalnych wydań Polityki i wydań specjalnych dołącz do grona prenumeratorów Polityka.pl.

Warszawa, 23 marca 2023 r. Zdjęcie z senackiej inauguracji Roku Pamięci Bohaterów i Bohaterek Getta WarszawskiegoJoanna Składanek/ForumWarszawa, 23 marca 2023 r. Zdjęcie z senackiej inauguracji Roku Pamięci Bohaterów i Bohaterek Getta Warszawskiego

Reklama
Reklama