Postnormalność

Postnormalność. Odc. 5

Ucieczka z zaklętego kręgu ciągłej pracy

Rozmowa z Jenny Odell o indywidualnych i systemowych strategiach oporu, związku między późnym kapitalizmem a praktykami eugenicznymi, receptach feministycznych ekonomistek i społecznym postrzeganiu czasu.

Między technologią a naturą rozgrywa się wielka gra, której stawką jest nasza przyszłość. Globalna pandemia, która przerwała łańcuchy dostaw, opróżniła szklane biurowce i dała nam czas na przemyślenie życiowych wyborów, jest świetnym pretekstem do pogłębionej refleksji nad tym, jak może wyglądać świat, gdy się z niej wykaraskamy.

Wiemy już, że nie zatrzęsła w posadach światowym porządkiem. Bogatsi są jeszcze bogatsi, cyfrowi giganci trzymają nas w szachu, a populiści – nawet jeśli odchodzą z urzędu – zostawiają w spadku poturbowane instytucje i rzeszę obywateli podejrzliwych wobec systemu. Mimo wszystko okazji do głębokiej przebudowy nie można zmarnować.

Co dwa tygodnie wspólnie z zaproszonymi gośćmi rozkładamy na czynniki pierwsze śmiałe wizje i pomysły, które będą kształtować naszą zbiorową wyobraźnię w najbliższych latach.

W piątym odcinku gościem jest Jenny Odell, autorka książki „Jak robić nic. Manifest przeciw kultowi produktywności”.

Partnerem podkastu „Postnormalność” jest firma Provident.

..

Fabryka samochodów UAZ w Ulianowsku, RosjaYegor Aleyev / TASS/ForumFabryka samochodów UAZ w Ulianowsku, Rosja

Więcej na ten temat
Reklama
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną