Temat tygodnia

Temat tygodnia. Odc. 138

Po śmierci nastolatka. Jerzy Baczyński o dziennikarzach i propagandystach

Jakie zasady obowiązują dziennikarzy? Które z nich zostały złamane przy publikacji ujawniającej tożsamość ofiary pedofila? Czym się różni dziennikarz od pracownika aparatu propagandy? Rozmowa z redaktorem naczelnym tygodnika „Polityka”.

We wtorek 7 marca odbył się pogrzeb niespełna 16-letniego Mikołaja Filiksa, który kilka tygodni temu popełnił samobójstwo. W grudniu dziennikarz i szef Radia Szczecin Tomasz Duklanowski ujawnił informacje, na podstawie których można było łatwo ustalić, że był ofiarą pedofila Krzysztofa F., szczecińskiego działacza PO. Sprawa wstrząsnęła opinią publiczną i środowiskiem dziennikarskim, pod protestem w sprawie złamania zasad etyki i reguł zawodu podpisało się już kilkuset dziennikarzy z mediów ogólnopolskich, krajowych i lokalnych.

Cieszymy się, że słuchasz naszych podcastów. Powstają one również dzięki wsparciu naszych cyfrowych prenumeratorów. Aby w pełni skorzystać z możliwości słuchania i czytania tekstów naszych autorów z bieżących i archiwalnych wydań Polityki i wydań specjalnych dołącz do grona prenumeratorów Polityka.pl.

.Sławomir Kamiński/Agencja Wyborcza.pl.

Więcej na ten temat
Reklama
Reklama