Temat tygodnia

Temat tygodnia. Odc. 139

Jan Paweł II i pedofilia w Kościele. Czego się dowiedzieliśmy?

Dyskusja o przeszłości Kościoła, w tym metropolity krakowskiego abp Karola Wojtyły, późniejszego papieża Jana Pawła II, zmieniła się w polityczną awanturę. Co rzeczywiście wiemy o tej sprawie i co będzie się działo dalej?

Nowa książka holenderskiego dziennikarza Ekke Overbeeka i reportaż „Franciszkańska 3” Marcina Gutowskiego w TVN ujawniają, że abp Karol Wojtyła (późniejszy papież Jan Paweł II) jako metropolita krakowski wiedział o przypadkach pedofilii w swojej archidiecezji i brał udział w ich tuszowaniu. W odpowiedzi część hierarchów i politycy prawicy rozpoczęli kampanię w „obronie św. Jana Pawła II”. Czym się to wszystko skończy? Rozmowa z publicystą „Polityki” Adamem Szostkiewiczem.

Cieszymy się, że słuchasz naszych podcastów. Powstają one również dzięki wsparciu naszych cyfrowych prenumeratorów. Aby w pełni skorzystać z możliwości słuchania i czytania tekstów naszych autorów z bieżących i archiwalnych wydań Polityki i wydań specjalnych dołącz do grona prenumeratorów Polityka.pl.

Transparent na gdańskiej siedzibie „Solidarności”.Łukasz Dejnarowicz/ForumTransparent na gdańskiej siedzibie „Solidarności”.

Więcej na ten temat
Reklama
Reklama