Aktualności

Rewitalizacja szansą na nowe życie starego Młyna Maria

Młyn Maria – rewitalizacja, wizualizacja łącznika Młyn Maria – rewitalizacja, wizualizacja łącznika Materiały Inwestora RealCo
Pierwsze symptomy nadciągającego trendu dały się zaobserwować już w latach dziewięćdziesiątych. Obecnie coraz więcej Polaków zainteresowanych jest mieszkaniami w loftach czy odnowionych kamienicach. Dlatego nie bez powodu rynek nieruchomości w Polsce podbija oferta apartamentów w zrewitalizowanych budynkach historycznych, wykończonych w wysokim standardzie premium.

Niepowtarzalne położenie Młyna Maria we Wrocławiu na dwóch odrzańskich wyspach: Piasek i Młyńskiej, z których rozpościera się widok na Odrę, nabrzeża i tereny zielone, czyni miejsce perełką na mapie Miasta Stu Mostów.

Młyn Maria – rewitalizacja, wizualizacja StaromłyńskaMateriały Inwestora RealCoMłyn Maria – rewitalizacja, wizualizacja Staromłyńska

Lokalizacja Młyna Maria w ścisłym centrum miasta zapewnia bezpośredni dostęp do zabytków i atrakcji turystycznych w okolicy, jak np. Muzeum Narodowe i Panorama Racławicka, Ogród Botaniczny, Hala Targowa, a także Ossolineum i Uniwersytet Wrocławski.

Młyn Maria – rewitalizacja, wizualizacja tarasuMateriały Inwestora RealCoMłyn Maria – rewitalizacja, wizualizacja tarasu

To stąd Ostrów Tumski i rynek Starego Miasta są na wyciągnięcie ręki, a rozległe tereny zieleni i bulwary tworzą miejsce do rekreacji i odpoczynku.

Młyn Maria – nabrzeża Odry we Wrocławiu i jasna bryła inwestycji wpisana w przestrzeń miejskąMateriały Inwestora RealCoMłyn Maria – nabrzeża Odry we Wrocławiu i jasna bryła inwestycji wpisana w przestrzeń miejską

Ten kompleks wrocławskich budynków pod historyczną nazwą Młyn Maria przez wieki niszczał i popadał w ruinę. Dzisiaj, dzięki rewitalizacji prowadzonej przez polską firmę deweloperską, RealCo Property Investment and Development (www.realco.pl) ma szansę zaistnieć na mapie Wrocławia na nowo, jako interesujący adres do zamieszkania.

Młyn Maria – wizualizacja nocnaMateriały Inwestora RealCoMłyn Maria – wizualizacja nocna

W miejsce maszyn młyńskich, silosów i magazynów powstanie 121 lokali mieszkalnych oraz 14 lokali usługowych. Wygodne, elastyczne metraże zaczynają się od 25 m kw. i dochodzą do 130 m kw. Apartamenty mają balkony i tarasy, a także komórki lokatorskie.

Młyn Maria – standard do zamieszkaniaMateriały Inwestora RealCoMłyn Maria – standard do zamieszkania

Stary, niszczejący Młyn Maria we Wrocławiu zastąpią nowoczesne apartamenty, wykończone w standardzie do zamieszkania. Obligatoryjne wykończenie dotyczy wszystkich lokali inwestycji, dzięki czemu klienta omija konieczność pozyskania podwykonawców, nadzór i realizacja uciążliwych i głośnych prac wykończeniowych.

Młyn Maria – standard do zamieszkaniaMateriały Inwestora RealCoMłyn Maria – standard do zamieszkania

W ramach wykończenia inwestor RealCo oferuje m.in. zabudowę meblową kuchenną ze sprzętem AGD (tj.: chłodziarko-zamrażarka, zmywarka, okap, płyta grzewcza i piekarnik), ceramikę i armaturę łazienkową, podłogi drewniane, szafy w zabudowie, centralę Fibaro – systemu inteligentnego zarządzania mieszkaniem. Przekazanie lokali mieszkalnych zaplanowano na pierwszą połowę 2021 roku.

Młyn Maria we Wrocławiu to zabytek z bogatą historią i cennym dziedzictwem.

Młyn Maria – elewacja historycznaMateriały Inwestora RealCoMłyn Maria – elewacja historyczna

Pierwszy młyn przy ulicy Staromłyńskiej we Wrocławiu powstał w XIII wieku, z czasem był przebudowywany, wielokrotnie zmieniał swoją nazwę, właścicieli i architektoniczną strukturę. Teraz, dzięki rewitalizacji, ma szansę na nowe życie.

Młyn Maria – elewacja (detal historyczny)Materiały Inwestora RealCoMłyn Maria – elewacja (detal historyczny)

Wyeksponowanie walorów historycznych i kulturowych budowli stało się punktem wyjścia dla RealCo. Inwestor zachowa historyczną nazwę, Młyn Maria, a także zadba o utrzymanie bryły i elementów historycznych.

Młyn Maria – detal historycznyMateriały Inwestora RealCoMłyn Maria – detal historyczny

RealCo Property Investment and Development to firma deweloperska założona w 2010 roku. Pośród inwestycji, zrealizowanych przez RealCo, znajdują się warszawskie kamienice: Ogrodowa 65, Wilcza 22, Kujawska 3, Lipiński Passage. Aktualnie RealCo oferuje apartamenty w Młynie Maria (www.mlynmaria.pl) we Wrocławiu oraz w kamienicy Wilcza 19 (www.wilcza19.pl) w Warszawie.

Salon 1/2019 (100146) z dnia 23.04.2019; Odkryj; s. 113
Więcej na ten temat
Reklama
Reklama