Spotkaliśmy się kilka razy, przegadaliśmy wiele godzin i chciałbym przywołać Go w Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu.
To ustawa o wolności i miłości – mówiła Ewa Kopacz o projekcie przywracającym finansowanie in vitro. Posłowie Dariusz Joński i Michał Szczerba z kolei przekonywali, że premier wiedział, co zatruło Odrę. Druga edycja Campusu Polska Przyszłości trwała do 1 września.
Marian Turski jest człowiekiem szczerym. Na pytanie, jakie wrażenie robi na nim to, że atakują go dziennikarze związani z obozem władzy, odparł z uśmiechem: „żadne”. A ja się temu nie dziwię.
Marian Turski odebrał dzisiaj doktorat honoris causa Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. „Ukraina tworzy dziś swoją »Pieśń o Rolandzie«” – mówił.
O początkach POLITYKI, jej zmianach i ciągłości mówi Marian Turski, najdłużej związany z POLITYKĄ dziennikarz, szef działu historycznego.
Medale Wolności Słowa fundacja Grand Press wręcza w tym roku po raz pierwszy, a otrzymały je osoby troszczące się w sposób szczególny o jakość debaty publicznej w Polsce.
Gdy w dniu obchodów 75. rocznicy wyzwolenia Auschwitz, 27 stycznia 2020 r., Marian Turski przemówił, jego słowa obiegły cały świat.
Marian Turski przeżył wojnę dzięki lojalności i współczuciu tych paru przyjaciół, z którymi trzymał się w obozie razem. Ale jego układ z życiem zakładał najwyraźniej, że ma coś ważnego do zrobienia.
21 czerwca 2021 roku nakładem Wydawnictwa Czarne ukazała się książka Mariana Turskiego, wieloletniego redaktora tygodnika POLITYKA, „XI. Nie bądź obojętny”. Publikacja, która stanowi zbiór najważniejszych przemówień Turskiego, ukazała się z okazji 95. urodzin Autora.
Marian Turski, nowy szef Międzynarodowego Komitetu Oświęcimskiego, kierownik działu historii „Polityki” od 63 lat, w 95. rocznicę urodzin opowiada o dzieciństwie, rodzinie, życiu po traumie i ciągle aktualnych przestrogach, które niesie Zagłada.