Historia

Wszystkie tajemnice Arafata

Jak żył i umarł Jaser Arafat

Jaser Arafat w 1969 r. Jaser Arafat w 1969 r. AP/Fotolink / EAST NEWS
Gdyby żył, miałby 84 lata i kilkadziesiąt miliardów dolarów majątku; przypuszczalnie byłby także bezkonkurencyjnym przywódcą Palestyńczyków. Wciąż jednak nie wiadomo, dlaczego i jak umarł.
Icchak Rabin, Bill Clinton i Jaser Arafat w Oslo, 1993 r.Wikipedia Icchak Rabin, Bill Clinton i Jaser Arafat w Oslo, 1993 r.

Laboratoria trzech krajów, Szwajcarii, Francji i Rosji, nadal badają próbki pobrane ze zwłok Jasera Arafata, ekshumowanych w listopadzie 2012 r. z mauzoleum w Ramalli. Katarska telewizja Al-Dżazira finansuje to przedsięwzięcie. Gdy późną jesienią 2004 r. Arafat wydał ostatnie tchnienie w wojskowym szpitalu Percy pod Paryżem, lekarze nie potrafili ustalić przyczyny zgonu. Sprzeciw żony, obawiającej się, że zmógł go wstydliwy HIV, uniemożliwił sekcję zwłok.

Polityka 31.2013 (2918) z dnia 30.07.2013; Historia; s. 50
Oryginalny tytuł tekstu: "Wszystkie tajemnice Arafata"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Fotoreportaże

Urok małych liczb. Najlepsze polskie apartamentowce

Zamiast balkonów na długość stopy i niedoświetlonych parapetów są szerokie tarasy i wielkie okna, zamiast anonimowości – przestrzenie, które sprzyjają spotkaniom z sąsiadami. Najlepsze polskie apartamentowce mają mało mieszkań, wyjątkową architekturę i położenie. Niestety, kameralne wciąż znaczy rzadkie i ekskluzywne.

Marta Polny
28.09.2021