„Polityka”. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

SUBSKRYBUJ
Historia

Teksańska masakra

Jak zdobywano Teksas

Bitwa pod San Jacino – obraz Henry'ego Arthura McArdlego. Bitwa pod San Jacino – obraz Henry'ego Arthura McArdlego. Bridgeman/Photopower
180 lat temu na mokradłach pod San Jacinto doszło do bitwy trwającej zaledwie 20 minut. W wyniku jej następstw właściciela zmienił obszar o powierzchni 2,5 mln km kw.
Polityka

Biedny Meksyk! Tak daleko od Boga i tak blisko Stanów Zjednoczonych – słowa dyktatora tego kraju gen. Porfirio Diaza oddają specyficzne stosunki obu krajów. Gdy w 1803 r. Napoleon odsprzedał Stanom Zjednoczonym obszar tzw. Luizjany (POLITYKA 23/15), młode państwo amerykańskie zaczęło graniczyć z ówczesnymi koloniami Hiszpanii.

Polityka 18.2016 (3057) z dnia 26.04.2016; Historia; s. 62
Oryginalny tytuł tekstu: "Teksańska masakra"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Zaszczepieni też chorują. Dlaczego trzecia dawka jest niezbędna?

Coraz więcej osób wątpi w szczepionki przeciwko covid, skoro nawet po trzech dawkach przytrafia im się zakażenie. Czy zatem decyzję o szczepieniu przypominającym lepiej odłożyć do czasu, aż pojawią się skuteczniejsze preparaty?

Paweł Walewski
04.12.2021