Historia

Sześć kilo Polski

Polski portret własny na stulecie niepodległości

Współczesny mural w Rembertowie. Współczesny mural w Rembertowie. Zofia Bazak / EAST NEWS
Ukazał się właśnie efekt ciekawego eksperymentu intelektualnego, społecznego i edytorskiego: album „Polska. Eseje o stuleciu”, autorstwa blisko 40 uczonych i publicystów.
Zbiór esejów „Polska. Eseje o stuleciu” dobrze się nadaje na polskie CV.materiały prasowe Zbiór esejów „Polska. Eseje o stuleciu” dobrze się nadaje na polskie CV.

Na tysiące sposobów Niepodległą w tym roku się opisuje, lecz zwykle ze świadomością, że każdy opis jest jakoś niedoskonały, niekompletny, ledwie przyczynkarski. A sama niepodległość też przecież jest niejednoznaczna – okresami przerywana, czasem iluzoryczna, niekiedy szczęśliwsza i gorączkowo twórcza. Ukazał się jednak właśnie portret Polski Niepodległej prawie kompletny, na 39 sprawnych piór. Można rzec, polskie zbiorowe Curriculum vitae, próba zestawienia wszelkich nieomal dziedzin kilkupokoleniowego bytowania w suwerennym od 1918 r.

Polityka 24.2018 (3164) z dnia 12.06.2018; Historia; s. 54
Oryginalny tytuł tekstu: "Sześć kilo Polski"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Młodzi: monogamia to tylko jedna z opcji

Amelia chętnie słucha, gdy jej chłopak opowiada, jak mu się udała randka z drugą dziewczyną. Dla coraz większej liczby młodych monogamia przestaje być normą. Staje się tylko jedną z opcji.

Norbert Frątczak
11.10.2021