Historia

Bez apelacji

Adam Gajewski: od przedwojennego nacjonalisty do sądowego mordercy

Świadectwo maturalne Adama Rajmunda Gajewskiego. Świadectwo maturalne Adama Rajmunda Gajewskiego. AN
Liczne wyroki śmierci wydane po 1944 r. przez Adama Gajewskiego na członków Polskiego Państwa Podziemnego dowiodły, jak pokrętne były ścieżki przedwojennych narodowców.
Danuta Siedzikówna pseudonim „Inka” i Feliks Selmanowicz pseudonim „Zagończyk”, dwie najbardziej znane ofiary sędziego Adama Gajewskiego.Wikipedia Danuta Siedzikówna pseudonim „Inka” i Feliks Selmanowicz pseudonim „Zagończyk”, dwie najbardziej znane ofiary sędziego Adama Gajewskiego.

Wojskowy Sąd Rejonowy w Gdańsku skazał 3 sierpnia 1946 r. na karę śmierci młodziutką Danutę Siedzikównę, „Inkę”. Biografia człowieka, który zadecydował o jej losie, zadaje kłam tezie, jakoby po 1944 r. polskich patriotów wydawali na śmierć wyłącznie Sowieci, Żydzi oraz miejscowe półgłówki po kilkutygodniowym przyuczeniu. Krew na rękach mają również rodzimi socjopaci i oportuniści z dyplomami prawa w kieszeniach, którym zbrodniczy system stworzył przerażające możliwości.

Trudne początki

Adam Rajmund Gajewski przyszedł na świat 17 czerwca 1909 r.

Czytaj także

Społeczeństwo

„Nie prowadzimy lekcji z masturbacji”, czyli na czym polega edukacja seksualna

Nie chodzi o to – jak wydaje się niektórym – żeby pokazywać techniki masturbacyjne. Raczej o to, żeby specjaliści wytłumaczyli rodzicom i wychowawcom, że coś takiego jak masturbacja dziecięca istnieje.

Dominika Buczak
17.06.2019