Historia

Historia prosto z książki

Prosto z książki

suricoma / PantherMedia
materiały prasowe

Kuchnia kluczem

Jak nakarmić dyktatora, Witold Szabłowski, W.A.B., 2019, s. 320

Jak nakarmić dyktatora? Można by odpowiedzieć zwięźle na dwóch stroniczkach. Pol Potowi, żeby mu smakowało, trzeba było podać papaję z ogórkami, z zieloną fasolą i kapustą, ale – koniecznie – uzupełnioną po tajsku: suszonymi krabami lub pastą rybną. Fidelowi Castro wystarczały jajka, najchętniej przepiórcze, z fasolą i ryżem, ale szczególnie lubił węgorzyki z sałatą i pomidorami.

Polityka 44.2019 (3234) z dnia 29.10.2019; Historia; s. 61
Oryginalny tytuł tekstu: "Historia prosto z książki"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Świat

Gdzie na świecie aborcja jest legalna, a gdzie kobiety muszą ją wykonywać w podziemiu?

Co roku na świecie dokonuje się ponad 40 mln aborcji – głównie w tych krajach, gdzie poziom wiedzy na temat antykoncepcji jest niski.

Redakcja
22.10.2020