Historia

Muzealni za mało radykalni

Instytut Pamięci Narodowej: kto z kim i o co się kłóci

Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych we Wrocławiu. Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych we Wrocławiu. Krzysztof Zatycki / Forum
Historycy Instytutu Pamięci Narodowej nie są jednolitą armią. O walkach frakcyjnych w instytucji zdominowanej przez partię rządzącą opowiada prof. Grzegorz Motyka.
Prof. Grzegorz MotykaTomasz Urbanek/EAST NEWS Prof. Grzegorz Motyka

ANDRZEJ BRZEZIECKI: – Jak pan ocenia politykę IPN pod kierownictwem prezesa Jarosława Szarka?
GRZEGORZ MOTYKA: – To IPN prowadzi jakąś politykę?

Przecież liberalne media narzekają, że „jedynie słuszną”.
Można mówić o polityce szefów poszczególnych pionów oraz dyrektorów oddziałów, ale nie dostrzegam polityki IPN jako całości. Mam wrażenie, że działania Instytutu „rozjeżdżają się” w różnych kierunkach, z których nie wynika żaden wspólny cel.

Polityka 46.2019 (3236) z dnia 12.11.2019; Historia; s. 58
Oryginalny tytuł tekstu: "Muzealni za mało radykalni"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Szkoła bardzo szkodzi. Uczniom, demokracji, światu

Rozmowa z dr. Mikołajem Marcelą o fatalnych skutkach kultywowania XIX-wiecznej formuły szkoły, wychowywaniu do autorytaryzmu i o tym, jak można to zmienić.

Jacek Żakowski
18.09.2021