Historia

Historia prosto z książki

Prosto z książki

suricoma / PantherMedia
materiały prasowe

Usieciowieni

Rynek i ratusz. O ukrytej sieci powiązań, która rządzi światem, Niall Ferguson, tłum. Wojciech Tyszka, Wydawnictwo Literackie 2020, s. 696

W swojej najnowszej książce światowej sławy brytyjski historyk dokonał oryginalnej interpretacji przeszłości – przez pryzmat zmagań hierarchicznych organizacji z rozgałęzionymi nieformalnymi sieciami. Symbolem pierwszych jest ratusz: świat władzy oficjalnej i miejsce, gdzie króluje podległość. Z kolei rynek reprezentuje miejsce spotkań nieoficjalnych grup wpływów.

Polityka 5.2020 (3246) z dnia 28.01.2020; Historia; s. 53
Oryginalny tytuł tekstu: "Historia prosto z książki"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Ludzie i style

Antyk nad Adriatykiem

Murowana pogoda, szmaragdowe morze, pyszne jedzenie i perły rzymskiej architektury. Na dodatek, jeśli przestrzegamy reguł, wakacje w Chorwacji będą po prostu bezpieczne.

Prezentacja
24.03.2021