Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Historia

Atmosfera tamtych dni

„Zajezdnia strajkuje” – tak zatytułowana jest wystawa, będąca głównym punktem obchodów 40. rocznicy powstania NSZZ Solidarność we Wrocławiu. Jej otwarcie zaplanowano na 26 sierpnia 2020 r., dla zwiedzających będzie dostępna od 27 sierpnia 2020 r. do 31 stycznia 2021 r. „Zajezdnia strajkuje” – tak zatytułowana jest wystawa, będąca głównym punktem obchodów 40. rocznicy powstania NSZZ Solidarność we Wrocławiu. Jej otwarcie zaplanowano na 26 sierpnia 2020 r., dla zwiedzających będzie dostępna od 27 sierpnia 2020 r. do 31 stycznia 2021 r. Centrum Historii Zajezdnia
O wystawie „Zajezdnia strajkuje” opowiada jej twórca dr Andrzej Jerie.
Centrum Historii Zajezdniamateriały prasowe Centrum Historii Zajezdnia

KATARZYNA KACZOROWSKA: – Czy jest coś, czego nie wiemy o sierpniu 1980 we Wrocławiu?
ANDRZEJ JERIE: – Nie znamy pełnej listy uczestników strajku w zajezdni przy ulicy Grabiszyńskiej. Powołaliśmy zespół badawczy, który postawił sobie za cel odnalezienie wszystkich, z imienia i nazwiska, ale też określenie chronologii wydarzeń, a więc również tego, kto kiedy do strajku dołączał.

To chyba trudne zadanie?
Owszem, minęło 40 lat, część z tych osób już nie żyje, a wśród żywych pamięć się zaciera.

Polityka 34.2020 (3275) z dnia 18.08.2020; 40 lat Solidarności; s. 71
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Guru strategii i willa na Żoliborzu

Jacek Bartosiak to prawnik i popularny w PiS geopolityk amator. Głosi nieufność wobec Zachodu, twierdzi, że Polska bez pomocy NATO może wygrać z Rosją. Jego kancelaria adwokacka przez siedem lat działała w domu żony Rogera de Bazelaire. To były dyrektor finansowy kremlowskiego oligarchy Michaiła Fridmana.

Tomasz Piątek
17.01.2022