Historia

Prawda czasu, prawda ekranu

Propaganda „Dziennika Telewizyjnego”

„Dziennik Telewizyjny”, 1972 r. Dziennikarz Andrzej Kozera. „Dziennik Telewizyjny”, 1972 r. Dziennikarz Andrzej Kozera. TVP{ / PAP
„Wiadomości” TVP chwalące rząd i ganiące Zachód przypominają klon „Dziennika Telewizyjnego” z lat 70.
Sobotni „Monitor”. Dziennikarz Karol Małcużyński.TVP/PAP Sobotni „Monitor”. Dziennikarz Karol Małcużyński.

Ludzie na Księżycu! – donosił „Express Wieczorny” 21 lipca 1969 r. – Widzieliśmy to na własne oczy na ekranach telewizorów, w domu, siedząc w wygodnych fotelach, pijąc kawę i paląc papierosy”. Tyle że odbiornikami telewizyjnymi w Polsce cieszyli się wówczas nieliczni, do których na oglądanie schodzili się krewni i znajomi. Nie był to jeszcze czas piosenki Lombardu „Szyby niebieskie od telewizorów”. Dopiero kilka lat później stały się powszechnie oczekiwanym standardem.

Polityka 50.2020 (3291) z dnia 08.12.2020; Historia; s. 66
Oryginalny tytuł tekstu: "Prawda czasu, prawda ekranu"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Historia

Ostatni niemiecki jeniec

W czasie drugiej wojny w obozach jenieckich w USA znalazły się setki tysięcy niemieckich żołnierzy. Wielu z nich podjęło próby ucieczki. Ostatni ze zbiegów, urodzony w Świdnicy Georg Gaertner, ujawnił się po 40 latach.

Andrzej Fedorowicz
12.01.2021