Historia

Prawda czasu, prawda ekranu

Propaganda „Dziennika Telewizyjnego”

„Dziennik Telewizyjny”, 1972 r. Dziennikarz Andrzej Kozera. „Dziennik Telewizyjny”, 1972 r. Dziennikarz Andrzej Kozera. TVP{ / PAP
„Wiadomości” TVP chwalące rząd i ganiące Zachód przypominają klon „Dziennika Telewizyjnego” z lat 70.
Sobotni „Monitor”. Dziennikarz Karol Małcużyński.TVP/PAP Sobotni „Monitor”. Dziennikarz Karol Małcużyński.

Ludzie na Księżycu! – donosił „Express Wieczorny” 21 lipca 1969 r. – Widzieliśmy to na własne oczy na ekranach telewizorów, w domu, siedząc w wygodnych fotelach, pijąc kawę i paląc papierosy”. Tyle że odbiornikami telewizyjnymi w Polsce cieszyli się wówczas nieliczni, do których na oglądanie schodzili się krewni i znajomi. Nie był to jeszcze czas piosenki Lombardu „Szyby niebieskie od telewizorów”. Dopiero kilka lat później stały się powszechnie oczekiwanym standardem.

Polityka 50.2020 (3291) z dnia 08.12.2020; Historia; s. 66
Oryginalny tytuł tekstu: "Prawda czasu, prawda ekranu"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Pomocnik Historyczny

Przyczyny powstania III Rzeszy

Upadek pierwszej niemieckiej demokracji, Republiki Weimarskiej, był niemal zaprogramowany przez wydarzenia wewnętrzne i międzynarodowe. Demokracja ta powstała z niezaakceptowanej klęski w Wielkiej Wojnie. Kontestowano ją na prawicy i lewicy.

Jerzy Holzer
21.09.2021