„Polityka”. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

SUBSKRYBUJ
Historia

Wartość korony

Windsorowie: wartość korony

Królowa Elżbieta II podczas uroczystości z okazji jej 95. urodzin obchodzonych oficjalnie w Windsorze 12 czerwca 2021 r. Królowa Elżbieta II podczas uroczystości z okazji jej 95. urodzin obchodzonych oficjalnie w Windsorze 12 czerwca 2021 r. Reuters / Forum
Windsorowie na czele z panującą Elżbietą II są celebrytami, mecenasami sztuki, niektórzy skandalistami. Ale przede wszystkim przedsiębiorcami stulecia.
Pałac Buckingham w Londynie.Shutterstock Pałac Buckingham w Londynie.

Królowa Elżbieta II upomniała się niedawno o klimat. Przy okazji spotkania z księżną Kornwalii Camillą i szefową walijskiego parlamentu Elin Jones w październiku kamery uchwyciły jej uwagi, mające świadczyć o zniecierpliwieniu biernością światowych liderów. Elżbieta II zrezygnowała z uczestniczenia w obradach kończącego się właśnie szczytu klimatycznego w Glasgow COP26 z przyczyn zdrowotnych. A poddani namawiali ją raczej do autorefleksji. „Niech korona zadba najpierw o swoje liczne ziemie” – apelują brytyjscy aktywiści pod wodzą znanego przyrodnika Chrisa Packhama.

Polityka 46.2021 (3338) z dnia 08.11.2021; Historia; s. 73
Oryginalny tytuł tekstu: "Wartość korony"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Wymarsz z religii

W szkołach średnich, w dużych miastach, uczestniczący w lekcjach religii to już mniejszość. Topniejąca z roku na rok.

Joanna Podgórska
01.12.2021