Rabaty na prenumeratę cyfrową Polityki

40% lub 50%

Subskrybuj
Historia

Profesor niezwyczajny

Stefan Kieniewicz: profesor niezwyczajny

Profesor Kieniewicz przed Bramą Straceń Cytadeli Warszawskiej ,1968 r. Profesor Kieniewicz przed Bramą Straceń Cytadeli Warszawskiej ,1968 r. Danuta B. Łomaczewska / EAST NEWS
Był historykiem wielkim, uważanym przez wiele lat za naturalnego lidera środowiska, w którym nie brakowało znakomitości. Był też wspaniałym człowiekiem. Stefan Kieniewicz.
materiały prasowe

Był też moim profesorem, nawet recenzentem mojego doktoratu, a na obronie zaśpiewał – ku entuzjazmowi wszystkich na sali – piosenkę. Egzamin u niego na czwartym roku studiów, z historii XIX w., należał do najtrudniejszych. Przygotowywałem się do niego przez miesiąc z moim przyjacielem Zygmuntem Stępińskim, obecnie dyrektorem Muzeum Polin. On, jako seminarzysta profesora, koniecznie chciał dostać piątkę, i dostał. Ja cztery plus, co przypisuję sobie do dziś za jeden z większych sukcesów akademickich.

Polityka 48.2021 (3340) z dnia 23.11.2021; Historia; s. 70
Oryginalny tytuł tekstu: "Profesor niezwyczajny"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Ludzie i style

Polityka przy stole. Symulator kampanii wyborczej i inne planszówki

Kogo znane na co dzień z ekranów i gazet polityczne spory nadal bardziej ekscytują, niż męczą, może sprawdzić swoich sił w ich wersji pudełkowej. Uwaga – wciągają jak prawdziwe.

Michał Klimko
25.11.2021