Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Historia

Wstecz, czyli naprzód

Inaczej o Warszawie: od współczesności do przeszłości

Pałac Kultury w 1960 r. Pałac Kultury w 1960 r. Karol Szczeciński / EAST NEWS
To nowe ujęcie historii Warszawy, wolne od przytłaczającej góry faktów, nazwisk i statystyk. Wciągające i nieoczywiste.
materiały prasowe

Płynna narracja, swobodne łączenie różnych wątków i w większym stopniu oddanie głosu aktorom wydarzeń bliższe są książkom o Stambule Charlesa Kinga, Barcelonie Roberta Hughesa czy Nowym Jorku Magdaleny Rittenhouse. Błażej Brzostek poszedł jeszcze dalej, stosując zabieg często wykorzystywany w kinematografii lub powieściach, ale nowatorski w historiografii. Nie buduje narracji chronologicznej ab urbe condita, lecz wychodzi od współczesności, cofając się w przeszłość, bardziej dzięki temu zrozumiałą.

Polityka 49.2021 (3341) z dnia 30.11.2021; Historia; s. 82
Oryginalny tytuł tekstu: "Wstecz, czyli naprzód"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Testy antygenowe i omikron. Jak poprawnie zrobić wymaz?

Testy antygenowe na koronawirusa mają tę zaletę, że są szybkie i można je zrobić samodzielnie, ale wiele wskazuje, że w dobie omikronu będzie trzeba zmienić sposób ich wykonywania. Większa skuteczność wykrywania infekcji jest szczególnie istotna w kontekście ostatniego komunikatu WHO.

Piotr Rzymski
12.01.2022