Klasyki Polityki

Wszystkim buzi!

Dzień Życzliwości. Wszystkim buzi!

Cześć! Tak się witamy i żegnamy – demokratycznie. Witaj! słychać dziś równie często; zagościło ono także nawet w korespondencji elektronicznej. Ciągle lepsze (i jednak chyba grzeczniejsze) wydaje się najzwyklejsze Dzień dobry! Cześć! Tak się witamy i żegnamy – demokratycznie. Witaj! słychać dziś równie często; zagościło ono także nawet w korespondencji elektronicznej. Ciągle lepsze (i jednak chyba grzeczniejsze) wydaje się najzwyklejsze Dzień dobry! Marek Raczkowski / Polityka
Każdy może uczcić Światowy Dzień Pozdrowień – World Hello Day – 21 listopada. Po prostu trzeba pozdrowić dziesięć osób, najlepiej nowych. Pomysł nam się podoba. Proponujemy wpisać tę datę do polskiego kalendarza jako Dzień Życzliwości. To nie gorsze niż walentynki.

Inicjatywa, związana początkowo z konfliktem bliskowschodnim, podobno rozprzestrzenia się w ponad stu krajach i angażuje trzydziestu laureatów pokojowej Nagrody Nobla. Dotąd nie było nam o tym wiadomo, ale na wszelki wypadek pozdrawiamy naszego laureata Lecha Wałęsę. Dlaczego akurat 21 listopada? Doczytaliśmy się, że tego dnia genialny wynalazca telefonu Alexander Graham Bell napisał petycję do rządu amerykańskiego, by przyjąć zwrot Hello jako standardowy zwrot po podniesieniu słuchawki.

Polityka 47.2002 (2377) z dnia 23.11.2002; Społeczeństwo; s. 78
Oryginalny tytuł tekstu: "Wszystkim buzi!"
Reklama