Klasyki Polityki

Fabryka snów w likwidacji

Trąbka Kwinto, suknia Bony. Fabryka snów w likwidacji

Imitatorzy dźwięku jeszcze pracują. Ich wydział jest dochodowy Imitatorzy dźwięku jeszcze pracują. Ich wydział jest dochodowy Grzegorz Press / Polityka
Tam, gdzie była Szuflandia z filmu Juliusza Machulskiego „Kingsajz”, odbywa się teleturniej „Idź na całość”. Tam, gdzie knuła intrygi królowa Bona, gdzie umierała Barbara Radziwiłłówna, powstaje program „Dobra cena”. Łódzka wytwórnia filmowa zamiera.
Lata 60. Pancerni i Wokulski w jednej fabryce snówGrzegorz Press/Polityka Lata 60. Pancerni i Wokulski w jednej fabryce snów

Kondycja Wytwórni Filmów Fabularnych, zwanej od kilku lat Łódzkim Centrum Filmowym, była zawsze taka jak kondycja polskiego filmu. No i doczekała się. Od lipca wytwórnią nie zarządza już dyrektor, ale likwidator. I choć słowo to brzmi tu jak tytuł filmu z Arnoldem Schwarzeneggerem, nikt nie jest pewien happy endu.

Strzelba w pierwszej akcji

Wraz z armią kościuszkowców wkraczali do Polski członkowie Czołówki Filmowej Wojska Polskiego, którzy dokumentowali przebieg walk. Wojsko poszło na Zachód, a Czołówka została.

Polityka 34.1998 (2155) z dnia 22.08.1998; Na własne oczy; s. 84
Oryginalny tytuł tekstu: "Fabryka snów w likwidacji"
Reklama

Czytaj także

Ja My Oni

Dlaczego niektórzy są bardziej kochliwi?

Co sprawia, że jedni zakochują się łatwiej niż inni, i dlaczego niektórzy mają w miłości szczęście, a inni nie.

Magdalena Kaczmarek
09.02.2016