Klasyki Polityki

Taki mógłby być tata

Profesor, dobroczyńca, pedofil

Chcesz cukierka? Trzeba w szatni pokazać siusiaka – mówi dziecko. Chcesz cukierka? Trzeba w szatni pokazać siusiaka – mówi dziecko. Mirosław Gryń / Polityka
Profesor zwyczajny – i prorektor warszawskiej uczelni – jest dobroczyńcą domu dziecka i szkoły. Pomaga, funduje, opiekuje się, zaprasza dzieci do siebie. Aż kiedyś wypada mu z portfela fotografia, a na niej Pawełek. Stoi nagi. Z erekcją.

W liście do prokuratury Grażyna, uczennica technikum w Zespole Szkół Zawodowych w Skierniewicach, pisze tak: „Przesłuchanie to jest gwałtem na psychice nadpobudliwego, szczególnie wrażliwego dziecka. Wyrażam sprzeciw w stosunku do uświadomienia seksualnego chłopca przez dwa erotycznie niewyżyte monstra”.

Niewyżyte monstra – to prowadząca przesłuchanie i asystujący jej psycholog, którzy rozmawiali z Pawłem R. Grażyna jest pełnoletnią siostrą Pawła, wychowującego się w domu dziecka w S.

Polityka 16.2004 (2448) z dnia 17.04.2004; Społeczeństwo; s. 100
Oryginalny tytuł tekstu: "Taki mógłby być tata"

Czytaj także

Kultura

Wojewódzki z Matą o „Patointeligencji” i „Patoreakcji”

Mata, autor „Patointeligencji”, który właśnie opublikował nowy utwór z równie mocnym tekstem: – Społeczną rolą artysty czasami jest wystawienie się na strzał. Ja się czuję z tym dobrze, to zamieszanie czemuś służy.

Kuba Wojewódzki
03.04.2021