Klasyki Polityki

Tajemnica wojskowa

Gej w wojsku. Ściśle tajna tajemnica

Geje w wojsku. Jest ich w armii więcej niż średnio w społeczeństwie: 10–15 proc. Geje w wojsku. Jest ich w armii więcej niż średnio w społeczeństwie: 10–15 proc. Mirosław Gryń / Polityka
Choć polska armia się zmienia, unowocześnia, zaczyna korzystać z pomocy psychologów, to w tej jednej sprawie wciąż nie ma ani strategii, ani taktyki. Geje w wojsku. Jest ich w armii więcej niż średnio w społeczeństwie: 10–15 proc.

Wagner

Wagner całe życie wierzył, że się urodził dla wojska. Poszedł do służby z poboru. Piął się. W wieku 26 lat znalazł się w elitarnej, tajnej jednostce wojskowej. Żył pracą. – Choć gdy wracał z akcji, to przez kilka dni ani do niego podejść – opowiada Jakub, jego partner życiowy. – Ale już po kilku tygodniach siedzenia w domu przebierał nogami, żeby jak najszybciej na kolejną misję.

Po akcjach Jakub, pracownik naukowy, robił mu wtedy kąpiele, gotował, koił nerwy.

Polityka 33.2006 (2567) z dnia 19.08.2006; Kraj; s. 35
Oryginalny tytuł tekstu: "Tajemnica wojskowa"
Reklama

Czytaj także

Nauka

Zaszczepieni też chorują. Dlaczego trzecia dawka jest niezbędna?

Coraz więcej osób wątpi w szczepionki przeciwko covid, skoro nawet po trzech dawkach przytrafia im się zakażenie. Czy zatem decyzję o szczepieniu przypominającym lepiej odłożyć do czasu, aż pojawią się skuteczniejsze preparaty?

Paweł Walewski
04.12.2021